Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

Selami YALÇIN

Öğretmen: Selami YALÇIN

6
  • Alan : Tarih
  • Deneyim : 15

Selami YALÇIN

selamiyalcin@krakademi.com

KR Akademi Tarih derslerini anlatan Selami YALÇIN, Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi, Tarih Bölümünden mezun olmuş ve 1998’den bu yana Ankara’nın tanınmış dershanelerinde Tarih öğretmeni olarak görev alan Selami YALÇIN, KPSS’nin yürürlüğe girdiği yıldan bu yana tüm tanınmış dershane ve yayınevlerinde yer almıştır.

KPSS Tarihin duayenlerinden olan Yalçın, günümüzde kendi adıyla markalaştırdığı Yalçın Akademi’de ders vermeye devam etmektedir.

 

Selami YALÇIN’ın Yayınları:
KPSS’nin başladığı yıldan bu yana tanınmış yayınevlerinin birçoğunda konu anlatımlı kitap, soru bankası ve denemeleri yayımlanmış ve son olarak KRAKADEMİ’de konu anlatımını videolarla DVD ortamında tüm Türkiye ile buluşturmuştur.

 

KPSS TARİH ANALİZİ

Değerli adaylar; KPSS Tarih hazırlığıyla ilgili önerilerden önce son güncellemelere göre KPSS’de yer alan 27 tarih sorusunun konulara göre dağılımını hatırlatmak isterim:

% 5 - 3 Soru: İslamiyet Öncesi 1 Soru, Türk İslam Tarihi 1 Soru, Selçuklular 1 Soru

%15 - 9 Soru: Osmanlı Devleti

%20 -12 Soru: Atatürk Dönemi

%5 – 3 Soru Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi

KPSS Tarihte istediğiniz sonuca ulaşmak için ilk olarak şunu rahatlıkla söyleyebiliriz:

KR Akademi Tarih videolarını iyi bir şekilde izleyip, not alarak takip edip, anlatılanlar arasında bağlantıyı kurmak çok önemlidir. KPSS Tarih için ihtiyacınız olan bilgilerin tamamı eksiksiz olarak, son müfredata göre derslerimizde anlatılmış ve bu konu anlatımları ÖSYM’nin KPSS’nin yanısıra diğer kurum sınavlarında sorduğu soruların benzerleri çözülerek pekiştirilmiştir.

Sizden istediğimiz sadece videolarımızı izledikten sonra soru bankalarından çözeceğiniz sorularla konuları pekiştirmeniz ve ÖSYM’nin çıkmış sınav sorularını çözerek ÖSYM’nin soru tekniklerini kavramanızdır.

- Tarihte kavram bilgisi ve kronoloji çok önemlidir. ÖSYM komisyonu Kronolojik bilgiye ve muhakeme gücüne çok değer vermektedir.

- İnkılap tarihinde ise Mustafa Kemal’in hayatına ve Dış Politika’ya dikkat edilmelidir.

- Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi konularında ise üzerinde durulan alan, genel bilgiler ve ve Türk Siyaseti’dir.

Konu tekrarı ve bol soru çözümüyle birlikte derslerimiz sizi başarıya ulaştıracaktır.

Selami YALÇIN