Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

Önder Kıvanç YEŞİLDAĞ

Öğretmen: Önder Kıvanç YEŞİLDAĞ

7
  • Alan : Matematik
  • Deneyim : 10 Yıl

kivancyesildag@krakademi.com

KR Akademi Matematik derslerini anlatan Önder Kıvanç Yeşildağ, Afyon Kocatepe Üniversitesi Matematik Bölümünün ardından Selçuk Üniversitesi’nde Yüksek Lisansını tamamladı. Yaklaşık 10 yıldır KPSS’nin tanınmış kurumlarında matematik öğretmenliği ve yayıncılık görevlerini yerine getirmektedir.

 

Önder Kıvanç Yeşildağ’ıngörev aldığı kurumlar :
Ankara İhtiyaç Akademi ve Yargı Akademi’de görev alan Yeşildağ, halen Ankara Yargı Akademi’de matematik öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

 

Önder Kıvanç Yeşildağ’ın Yayınları:
Sektörün öncüsü pek çok yayınevinde görev alan Ö. Kıvanç Yeşildağ’ın başlıca yayınları olarak aşağıdakileri sayabiliriz:
- KR Akademi Matematik DVD Seti
- İhtiyaç Modüler Soru Bankası Matematik Kitabı
- Yargı Yayınları Komisyon Yazarı
- Yargı Yayınlar Sayısal Mantık Soruları Yazarı
- Uzman Kariyer ALES Konu Anlatımlı Kitabı
- Lider Matematik Konu Anlatımı Kitabı
- Lider Geometri Konu Anlatımlı Kitabı

 

MATEMATİK ANALİZİ

KR Akademi Matematik videolarıyla, matematiği her adayın kolayca anlayabileceği hale getirdik. Çıkmış soruların eş değeri örnekleri bol bol çözerek konuları rahatça pekiştirme imkanı sağladık. KR Matematik konu anlatım formatı, bu dersin aslında çok kolay olduğu, herkesin yüksek netler çıkarabileceği ve bunun sayısız örneği göz önüne alınarak hazırlanmıştır. KR Matematik derslerinde tüm ÖSYM ve kurum sınavlarında çıkan konu ve sorular derinden irdelenmiştir. Dikkat edilmesi gereken konular, her sınavda kesinlikle çıkacak sorular ders anlatımında vurgulanmıştır.

Özellikle “rasyonel sayılar, ondalıklı sayılar, ebob-ekok, üslü sayılar, köklü sayılar, oran-orantı, problemler ve işlem” konuları sınavda kesinlikle karşılaşacağınız konuların başında gelmektedir.

Bu bağlamda dersleri dinlerken vurgulanan bu hususlara dikkat etmeniz ve çözülen örnekler üzerinde yoğunlaşmanız sınavda daha yüksek netler çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

 

SAYISAL MANTIK ANALİZİ

Sayısal Mantık son yıllarda pek çok sınavın vazgeçilmezi olmuştur. ALES, DGS , Banka Sınavları ve benzeri kurum sınavlarında her geçen yıl ağırlığı artan bu konu 2013’ten itibaren KPSS içeriğine de dahil edilmiştir.

Sayısal Mantık, matematik soruları içinde önemli bir yer kaplamaktadır. Sayısal Mantık sorularının çözümlenmesinde kişinin algılama yeteneği, dikkatinin dağılmaması, verilen öncüller arasında bağdaşım kurma, denklem kurma becerisi gibi aynı anda birden fazla parçayı birleştirme becerisini gerektirmektedir.

Dolayısıyla KR Sayısal Mantık dersleri bu parçaları birleştirme becerisinde sizlere yardımcı olacaktır. Sayısal Mantık sorularını daha hızlı ve doğru çözebilmek için çıkmış sınav soruları başta olmak üzere çok fazla soru çözümü yapmak gerekmektedir. Çünkü konunun içerisinde şekil yetenek, sayı dizileri, mantıksal akıl yürütme, algoritma ve şifre soruları ve özgün sorular olmak üzere alt başlıklar vardır ve bu başlıkların her birinde ayrı beceriler gerekmektedir.

Ö. Kıvanç YEŞİLDAĞ

Hiç Yorum Girilmemiş

Yorum Girin