Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

Erdal KESEKLER

Öğretmen: Erdal KESEKLER

10
  • Alan : Vatandaşlık
  • Deneyim : 9

Erdal KESEKLER

erdalkesekler@krakademi.com

KR Akademi Vatandaşlık derslerini anlatan Erdal KESEKLER, başta Ankara olmak üzere KPSS’nin tanınmış köklü yayınevi ve dershanelerin büyük çoğunluğunda eğitimci ve yayın yazarı olarak görev almıştır.

 

Erdal Kesekler’ingörev aldığı kurumlar:
Ankara İhtiyaç Akademi, Garanti Akademi’de Vatandaşlık Zümre Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

 

Erdal Kesekler’in Yayınları:

  • - KR Akademi Vatandaşlık DVD Seti
  • - Yediiklim Kadro Anayasa Vatandaşlık Kitabı
  • - Yediiklim Almanak Anayasa Güncel Çözümlü Soru Bankası
  • - Yediiklim Lisans &Önlisans Deneme Yazarı

Bu çalışmaların dışında KPSS sektörünün öncüsü pek çok yayınevinde Komisyon Yazarı olarak görev almaktadır.

 

KPSS Vatandaşlık Analizi

KPSS Vatandaşlık videolarını sizlerin anlayabileceği dilde, sizleri yormayacak şekilde hazırladık. Vatandaşlıkta, özellikle öğrencileri zorlayan temel hukuk konusunu ayrıntılarıyla anlattık. Bilindiği gibi her yıl bu konudan sürpriz sorular gelmekte ve öğrencileri zorlamaktadır. Bu nedenle videolarda temel hukuk bilgisi konusu üzerinde özellikle durduk ki öğrencilerimiz sürpriz sorularla karşılaşmasın.

Temel hukukta üzerinde durduğumuz konuların başında; Borçlar hukukunun temel kavramları, vergi hukukun temel kavramları ve bilhassa medeni hukukun temel kavramları gelmektedir. Hısımlık, miras gibi konuları anlayabileceğiniz dilde sadeleştirerek anlatmaya çalıştık. Videolarımızı izlediğinizde temel hukuk bilgisinden soruları rahatlıkla çözebileceğinizi göreceksiniz.

1982 Anayasası bölümünden her sene yasama ve yürütmeden mutlaka soru gelmektedir. Bu nedenle her iki konuyu çok iyi bilmek faydalı olacaktır. Yine yargı bölümü de bizlerin üzerinde kafa yoracağı bölüm olmalıdır.

İdare hukuku bölümü mutlaka soru gelen bölümlerden bir diğeridir. İdare hukukunda da arkadaşlarımızın donanımlı olmaları gerekmektedir. Zira yapacağımız her net bizi bu yarışta diğerlerinin önüne koyacaktır. Bu bakımdan yapılacak her netin bizim için ayrı bir önemi olmalıdır. KPSS’ye bu açıdan bakıldığında başarılı olmamak mümkün değildir.

Tüm arkadaşlarıma başarılar dilerim.
Erdal KESEKLER